Backpackista in Polish!Polacy nie gęsi

Przeczytaj po polsku

No, it is not a national Polish holiday today nor a patriotic act. Since now I am going to write here in English and Polish. To switch languages simply use the flag on the right side of the page.

El Tunco beach, El Salvador

DSC00802Read this article in English

Mówią: „Polacy nie gęsi, iż swój język mają”

Na zakończenie drugiej klasy liceum z polskiego miałem dwóję (pozdrowienia dla pani profesor, której nazwiska odgrzebać w swojej pamięci nie mogę, ktoś pomoże?). Może i słusznie.

Czas spokojnie płynął, kadra się zmieniała i stopniowo „polaka” wyciągnąłem na cztery. Skończyłem też studia, przydałem się trochę w korporacji, a później w całkiem przyzwoitej polskiej firmie. Teraz jako nieliczny z krajanów, szczęściarz, odbywam rozciągnięte w czasie i z definicji beztroskie tułaczki po świecie. Dwója na świadectwie została i właśnie przeżywa swoje pięć minut jako bohaterka tego wpisu.

Przejdę do rzeczy. Od dziś będę pisał tego bloga w dwóch językach, póki co strona znajduje się w fazie przejściowej i być może nie wszędzie będzie jeszcze po polsku. Zachęcam do zmiany języka poprzez flagę w prawej części strony.

Plaża El Tunco, Salwador

DSC00802