Tanie loty do Ameryki Południowej i Północnej. Kilka porad dotyczących szukania tanich połączeń.

W ciągu ostatnich dwóch lat trzykrotnie odwiedziłem Amerykę Południową, przy okazji rozeznając się trochę w temacie taniego latania za Atlantyk. Na wstępie chciałbym jednak ostudzić już być może rozgrzane trochę za bardzo emocje – oprócz typowych okazji z serwisów pokroju Fly4Free czy Loter nie jest łatwo upolować naprawdę tanie (czyli poniżej 2 tys. PLN w dwie strony) połączenia Ameryką Południową. Wpis będzie zatem pomocny zwłaszcza tym, którzy potrzebują np. biletu w jedną stronę, lub względnie taniego biletu „last minute”.

UWAGA! Najnowsza wersja poradnika o tym, jak szukać tanich biletów do Ameryki Łacińskiej znajduje się na portalu TrzyAmeryki.pl.

Poradnik przedstawia kilka metod, przy których czytelnik będzie się musiał trochę zaangażować. Wyszukiwanie lotów tą metodą bywa czasochłonne i często wiąże się z dużą elastycznością – czasem trzeba gdzieś dojechać autobusem lub przesunąć swoje plany o 2 tygodnie, żeby zgrać się z tanim terminem wylotu.

1. POLOWANIE NA OKAZJE NA PORTALACH Z TANIMI LOTAMI

Dzięki tej metodzie upolujemy bilety nawet poniżej 1000 PLN w obie strony. Musimy być jednak bardzo elastyczni, bo oferty mogą pojawić się w każdej chwili i dotyczyć dat, do których będziemy musieli się dostosować. Ponadto okazje do Ameryki Południowej często dotyczą terminu poza sezonem (np. początek pory deszczowej, która wcale jednak nie musi być taka przykra) i ograniczają naszą podróż maksymalnie do miesiąca.

Screen Shot 2015-07-09 at 12.02.13
Zdażają się i tańsze okazje… w dwie strony! Oferty dezaktualizują się jednak bardzo szybko.

Okazji szukaj na serwisach Fly4Free, Loter Loter. Warto zaglądać nawet kilka razy dziennie.

2. LOTY PRZEZ STANY ZJEDNOCZONE (JAK I DO USA, WYMAGANA WIZA DO USA)

Metoda względnie tanio zawiezie nas do Peru i Kolumbii, wymagana jest przesiadka w USA, a dokładnie na Florydzie, gdzie ląduje większość samolotów z Ameryki Południowej. Oczywiście musimy mieć ważną wizę do Stanów Zjednoczonych.

TANIE LOTY Z EUROPY DO USA
 • CONDOR

  Tanie loty do Fort Lauderdale/Miami można znaleźć na stronach linii lotniczej Condor. Znajdziemy połączenia z Warszawy (nie bezpośrednio), a najtaniej wychodzi lot z Frankfurtu i Manchesteru. Do Frankfurtu z Polski dostaniemy się łatwo dwoma autobusami: np. z Warszawy do Berlina (Polskim Busem za 80 PLN) i z Berlina do Frankfurtu (dużo połączeń, w tym nocne, Flixbus). Przesiadka odbędzie się na tym samym dworcu (Berlin ZOB), a w Frankfurcie wysiądziemy w centrum, tuż przy stacji linii kolejowej prowadzącej na lotnisko.

  W ofercie Condora zdarzają się również tanie bilety do Las Vegas, Seattle i Portland w USA. (np. lot z Las Vegas do Glasgow na lipiec za 259 USD, kupowany zaledwie z kilkutygodniowym wyprzedzeniem).

 • NORWEGIAN

  Ciekawą opcją jest również Norwegian, ostatnio jednak trochę droższy, co może mieć związek z wysokimi notowaniami dolara, jest zatem szansa, że gdy dolar wróci na swoje miejsce to i ceny Norwegiana również. Norwegian zawiezie nas z przesiadką do Warszawy, Krakowa, Szczecina i Gdańska, taniej i bezpośrednio polecimy zaś do Kopenhagi, Oslo czy Sztokholmu.

LOTY Z FLORYDY DO KOLUMBII/PERU

Najtańsze połączenia z Florydy do Ameryki południowej obsługiwane są przez dwie linie lotnicze: JetBlue i Spirit. Wspomniane linie zawiozą nas za „ludzkie pieniądze” w zasadzie tylko do Peru (Lima) i Kolumbii (Cartagena, Bogota, Medellin).

 • JETBLUE

  Najtańsze połączenia znajdziemy z Fort Lauderdale do Kartageny w Kolumbii (nawet poniżej 100 USD!).

 • SPIRIT

  Spirit wydaje się trochę droższy od JetBlue, ale w sytuacji podbramkowej może okazać się pomocny. Dużym minusem jest to, że wyszukanej ceny należy doliczyć koszty bagażu rejestrowanego, wyboru miejsca itp., przez co koszt końcowy robi się większy niż pierwotnie wyświetlony.

3. TANIE LOTY DO BRAZYLII (+ INNE KRAJE AMERYKI ŁACIŃSKIEJ, W TYM KARAIBY)

Tutaj w zasadzie pozostaje nam tylko wspomniany już wcześniej Condor. Wstrzelając się w dobry termin można nawet wyrwać bilet na linii Brazylia – Frankfurt za 300 Euro w jedną stronę.

4. KILKA TRIKÓW, CZYLI JAK KORZYSTAĆ Z SERWISU CONDOR.COM

Strona przewoźnika udostępnia wygodne narzędzie do wyszukiwania najtańszych ofert, listę „Longhaul Flights”, dzięki której po wpisaniu miasta wylotu dostaniemy informację dokąd i kiedy polecimy najtaniej. Bardzo użyteczne!

Wyszkukiwarka tanich lotów Condor

Lista wyszukiwania na stronie „Longhaul Flights” w serwisie Condor.com

Mapa „Flight Destinations” to kolejna bardzo pomocna podstrona przewoźnika. Znajdziemy tutaj kompletny wykaz połączeń i lotnisk obsługiwanych przez linie lotnicze, dodatkowo dowiemy się gdzie można polecieć wygodnie, czyli bez przesiadek.

Mapa tanich lotów Condor

Interaktywna mapa połączeń w serwisie Condor.com

BONUSOWA RADA

I pamiętajcie. Czasem może jednak warto trochę wyluzować, popuścić pasa, wydać kilka stówek więcej i cieszyć się komfortowym lotem bez tysiąca połączeń. W końcu i tak nie będziemy żałować jakichkolwiek pieniędzy wydanych na podróż.

A wy? Macie swoje sposoby na tanie latanie? Dajcie koniecznie znać w komentarzach!


Comments

7 odpowiedzi na „Tanie loty do Ameryki Południowej i Północnej. Kilka porad dotyczących szukania tanich połączeń.”