Bilety na Burning Man – Jak i kiedy zacząć przygotowania oraz jakie są koszty uczestnictwa w jednym z najciekawszych festiwali na świecie

Bilety na Burning Mana w 2017 roku kosztowały 425 dolarów, czyli w przeliczeniu jakieś 1500 PLN. Bilety wyprzedają się w ciągu pierwszych kilku godzin, a planowanie wzięcia udziału należy rozpocząć dużo wcześniej: system rejestracji rusza po nowym roku, a sprzedaż głównej puli 70 tysięcy biletów odbywa się najczęściej w lutym. Wszystko po to, aby móc wziąć udział w odjechanym wydarzeniu jakieś pół roku później, pod koniec sierpnia.

O Burning Man pisałem już wcześniej, koniecznie sprawdźcie poniższe posty:

KOSZTY

Festiwal w znacznej mierze organizowany jest przez ochotników, a na jego terenie do dyspozycji dostajemy właściwie tylko płaski kawał pustyni na rozbicie swojego obozowiska (nie limitowanego rozmiarami) oraz co kilka przecznic sekcję z przenośnymi toaletami. Całą resztę (czyli jedzenie, spanie, prysznice, używki) musimy sobie zapewnić sami. Być może sami już zaczynacie wyczuwać, że wbrew pozorom Burning Man jest jednym z najdroższych festiwali na świecie. Tygodniowy pobyt na pustyni będzie nas kosztował w zależności od wygód jakie sobie zaserwujemy. Ja w 2013 roku wybrałem się w wersji maksymalnie budżetowej: spałem w namiocie (podczas gdy duża część uczestników przyjeżdża w drogich, wypożyczonych kamperach), na miejsce festiwalu dojechałem z poznanymi przez internet innymi Burnerami (gdzie za wypożyczenie auta i benzynę zapłaciłbym dużo więcej). Poniżej lista wydatków z jakimi należy się liczyć w wersji minimum:

 • Bilety na Burning Man: 425 USD (+ 80 USD, jeżeli zechcesz pojechać własnym samochodem)
 • Woda i żywność na festiwal: 150 USD (w tym 12 czterolitrowych butelek z wodą do picia)
 • Przejazd na festiwal: 120 USD (carpooling)
 • Rower: 20 USD (używany, rozmiar dla nastolatka, nie działa przednia przerzutka i przedni hamulec, cena wystarczająco niska żeby po wszystkim porzucić go w specjalnym punkcie, wypożyczenie roweru na festiwal kosztuje od 150 do 300 USD)
 • Kostiumy (ubrania z second handu) i bajery (oświetlenie i dekoracja roweru): 30 USD

Razem: 775 USD, czyli w zależności od przelicznika od 2400 do 2800 PLN.

Burning Man tanio Warunki przebywania na Burning Man bardzo podstawowe, ale i tak nie tanie… przez większość uczestników nie do zaakceptowania. W ciągu dnia zagracone wnętrze namiotu rozgrzewało się bardzo nieprzyjemnie.

Pozostałe koszty, czyli w zależności od tego, czy masz wizę, czy jedziesz specjalnie na Burning Man, czy tylko przy okazji itp.:

 • Wiza do USA: 120 USD
 • Przelot do Las Vegas: 800 USD
 • Hotele i jedzenie na 5 dni (przed i po festiwalu): 250 USD
 • Wypożyczenie ekonomicznego samochodu na 10 dni + paliwo: 500 USD

Burning Man tanio Na festiwal zajechaliśmy w 3 osoby załadowanym po sam sufit SUV-em.

KUPNO BILETÓW NA FESTIWAL

Masowa sprzedaż biletów na Burning Man odbywa się zwykle gdzieś w lutym, a do kilku dni przed zakupem należy stworzyć specjalny profil, bez którego nie będziemy dopuszczeni do zakupu. Około 50 tysięcy biletów rozchodzi się bardzo szybko, bo w ciągu kilku godzin. Serwery zwykle są przeciążone, a jeżeli już zostaniemy dopuszczeni do możliwości zakupu biletu (wejdziemy do kolejki zakupu odpowiednio wcześniej) to będziemy mogli kupić bilety dla maksymalnie dwóch osób i przepustkę dla jednego samochodu. Sprzedaż biletów odbywa się w godzinach popołudniowych w jednej ze stref czasowych obowiązujących w USA, toteż przygotujcie się na nocne czekanie. Wszystko na temat biletów znajdziecie na oficjalnych stronach festiwalu Burning Man

JAK NIE PRZEGAPIĆ SPRZEDAŻY BILETÓW?
 • Kluczowe daty rejestracji profilu i sprzedaży biletów oraz zasady dystrybucji w danym roku znajdziecie na oficjalnych stronach festiwalu poświęconych biletom.
 • Najświeższe informacje od organizatorów Burning Man (w tym kluczowe daty rejestracji profilu i sprzedaży biletów) znajdziecie w oficjalnym newsletterze „The Jackrabbit Speaks”. Polecam zapisanie się na ten newsletter, dzięki temu z pewnością nie przegapicie informacji o biletach.


Comments

Jedna odpowiedź do „Bilety na Burning Man – Jak i kiedy zacząć przygotowania oraz jakie są koszty uczestnictwa w jednym z najciekawszych festiwali na świecie”